CANALPRIDE 2008
Zaterdag 2 augustus was het voor de 13e keer dat de botenparade door de Prinsengracht in Amsterdam trok. Deze keer met het maximum antal boten (80), het maximum aantal bezoekers (500.000) en het maximum aantal politici (een stuk of 7).
Op deze en de volgende pagina geven de foto's een indruk van dit feestelijk gebeuren, dat voor- en tegenstanders kent, net zoals het zuidelijk carnaval voor- en tegenstanders heeft, de EO-familiedag eigen fans heeft, maar er ook mensen zijn die daar niets van moeten hebben, de paus zijn eigen schare volgelingen heeft, maar ook heel veel critici heeft. Zo is er altijd wel iets om aanhanger van te zijn of juist niet. Maar dat is ook het mooie van een samenleving: het kan allemaal en zolang men respect kan opbrengen voor elkaar is het alleen maar plezierig, dat iedereen de ruimte krijgt om die vrijheid in te vullen.
Helaas zijn er nog steeds samenlevingen waar dat niet kan, getuige o.a. de aanwezigheid van de boot van het Hivos op de botenparade.
In Nederland heerst gelukkig een betrekkelijke tolerantie naar elkaar, al is dat de laatste jaren afgenomen. Dat is ook de reden waarom burgemeester Cohen het nodig vond om deze keer met de botenparade mee te varen.
Klik op een foto voor een vergroting |
|
|